Knop
Foto van geplaatste wapening in de Snellegemsestraat t.h.v. het gemeentehuis

Update werken Groenestraat

16 januari 2026

Vandaag, vrijdag 16 januari 2026, wordt in de Snellegemsestraat de uitgewassen betonverharding van de rijweg gegoten. De nabewerking (uitwassen en inzagen) is voorzien voor zaterdag.

Woensdag zijn de greppels reeds gegoten en gisteren werd de wapening geplaatst ter voorbereiding van de betonstorten. Na het gieten moet het beton 28 dagen uitharden voordat opnieuw gemotoriseerd verkeer wordt toegelaten. Ons doel is om tegen die tijd de doorsteek tussen de Loppemsestraat en de Snellegemsestraat opnieuw open te stellen.

We willen uitdrukkelijk vragen om de werfhekkens en de signalisatie te respecteren en langs de werken heen te lopen, niet door de werfzone. Helaas heeft iemand woensdag door de werfzone gelopen (hekken opengebroken en signalisatielint doorgetrokken) en op vers gegoten beton gestapt. Hierdoor moet een stukje uitgebroken en opnieuw aangelegd worden. Indien dit op de rijweg zou gebeuren, ontstaat een veel groter probleem en is een degelijk herstel niet meer mogelijk.

Respecteer dus alstublieft de werfzone, zodat de werken veilig en vlot kunnen worden uitgevoerd.

Loppemsestraat

Ondertussen gaat het werk aan de bovenbouw in de Loppemsestraat verder. De straatkolken zijn geplaatst, en volgende week worden daar de boordstenen en greppels gegoten. Daarna volgen de funderingen en de verhardingen van de voetpaden en rijweg.

Groenestraat (centrum)

De rioleringswerken zijn verdergezet in de richting van de Berkenhagestraat. De toegankelijkheid van en naar de Berkenhagestraat blijft behouden voor gemotoriseerd verkeer, tot de doorgang naar de Loppemsestraat-Snellegemsestraat opnieuw kan worden geopend.

Pater Amaat Vynckeplein (plaatselijk)

Door de slechte weersomstandigheden in de eerste week van het nieuwe jaar zijn de werkzaamheden een week later gestart. Deze week is de bestrating verwijderd en op pallets gelegd om hergebruik mogelijk te maken, aangezien deze bestrating niet meer verkrijgbaar is. Tevens is de bodemplaat van de put (overstort) gegoten, waardoor de verdere opbouw van de put kan beginnen.  

Midden februari verwachten we de werken te kunnen afronden.