Knop

Tweede en derde graad beeldende en audiovisuele kunst

JONGEREN

Schema Beeld - 2e en 3e graag jongeren

Beeldatelier

In de lessen Beeldatelier maak je kunstwerken en leer je experimenteren, ontdekken, verbeelden, zelfstandig werken en initiatief nemen met allerlei materialen. Je leert er ook respect hebben voor elkaar en voor het werk van anderen. En natuurlijk volgt er op het einde een echte tentoonstelling waarin je je eigen originele werken aan anderen toont.

3u30' beeldlab

In de lessen Beeldlab bieden we gevarieerde opdrachten aan. De jongere groeit in het beheersen van technieken (schilderen, boetseren, grafische technieken, perspectief tekenen,...), materialen (aquarel, plakkaatverf, klei, inkt, textiel, gips, ijzerdraad,...) en wordt gestimuleerd in het ontwikkelen van de eigen vormgeving.
In Beeldlab krijgt elke leerling nieuwe zuurstof voor het ontwikkelen en verruimen van een authentieke beeldtaal waardoor elke opdracht ook een persoonlijke betekenis krijgt.

Bij een algemene artistieke vorming hoort ook het aanscherpen van de 'beeldend kunstenaar als performer'. Zo zullen de leerlingen mee mogen nadenken en beslissen hoe hun werk tentoongesteld zal worden op het einde van het jaar. 

Animatiefilm

Je zelfgemaakte werkjes, op een creatieve manier tot leven wekken op het scherm. Je leert de camera hanteren en werken met software waarmee je de eerste stappen kan wagen in de wereld van de film. Dat is wat je zal leren in animatiefilm! Enkel in Torhout.

In de derde graad animatiefilm zet je persoonlijke ideeën op een creatieve manier om in animatie. Naast de belangrijkste animatiefilmtechnieken, ga je dieper in op de technische aspecten zoals scenario, storyboard, timing, layout en camerastandpunten. Ook vaardigheden zoals (digitaal) beeldend werk maken, 3D figuren boetseren en klank opnemen komen ruim aan bod in deze opleiding. Met plezier een eigen kortfilm schrijven, ontwerpen, animeren en monteren is het doel. Geen voorkennis vereist.

Klik hier om naar het youtube kanaal van de klas animatiefilm te gaan!

VOLWASSENEN

Schema Beeld - 2e en 3e graag volwassenen

Beeldlab

In Beeldlab wordt een gevarieerd aanbod, van kleine tot grote opdrachten gegeven.
De leerling maakt kennis met verschillende disciplines zoals teken- en schilderkunst, keramiek, grafiek, fotografie, assemblage,...
De afgebakende opdrachten geven voldoende ruimte voor kunstvisie en persoonlijke interesse. 
De vaardigheden worden geprikkeld en de artistieke mogelijkheden van de leerling worden uitgedaagd. Onderzoek en proces spelen hierbij een cruciale rol. Via kunstbeschouwing wordt de blik verruimd. 
De projecten variëren in functie van een meer specifieke keuze die kan worden gemaakt in de vierde graad. 
Ook als performer zal de leerling zich kunnen ontwikkelen. Op het einde van het academiejaar worden de werken tentoongesteld aan het publiek. 

Beeld op maat

Volwassenen met een beperking kunnen in dit atelier de wereld verkennen van tekenen, schilderen of keramiek. Om de (groeps)opdrachten en eigen ideeën uit te werken, vertrekt de leerkracht altijd vanuit jouw eigen ervaring, mogelijkheden en leefwereld. Dit alles gebeurt in een kleine, veilige groep onder professionele begeleiding. Begeleiders of volwassenen die graag samen kunst beleven en bereid zijn om intens samen te werken, zijn ook welkom!