Op maandag 29 september start het Agentschap Wegen en Verkeer met de omvorming van de huidige bushaltes tot een Hoppinpunt op de Brugsestraat (N368) in het centrum van Aartrijke (Zedelgem). De haltes Aartrijke-Dorp worden toegankelijker gemaakt en er komt een fietsenstalling voor 20 fietsers. Daarnaast komt er ook een flexhalte ter hoogte van de kerk. De werken duren onder normale omstandigheden tot en met vrijdag 24 oktober.

Aanleg van Hoppinpunt Aartrijke-Dorp
16 September 2025
Toegankelijk Hoppinpunt, fietsenstalling en flexhalte
Op de Brugsestraat (N368) in het centrum van Aartrijke komt er een Hoppinpunt waar je makkelijk kan overstappen van het ene vervoersmiddel op het andere. De bestaande bushaltes ter hoogte van de kerk en café De Zwaan worden met een verhoogd perron toegankelijker gemaakt voor rolstoel- en buggygebruikers zodat zij comfortabel de bus kunnen op- en afstappen. Er worden ook blindegeleidetegels geplaatst. Fietsers kunnen hun tweewieler parkeren in de overdekte fietsenstallingen waar in totaal plaats is voor 20 fietsen. Er is ook een halte voorzien voor de flexbus aan de kerk. Plaatselijk wordt de toplaag in asfalt vernieuwd.
Werken vanaf 29 september
De werken starten op maandag 29 september en duren (indien de weersomstandigheden het toelaten) tot en met vrijdag 24 oktober. Voetgangers en fietsers behouden doorgang op de Brugsestraat tijdens de werken. Lokaal gemotoriseerd verkeer moet een omleiding volgen via de Aartrijkestraat, Hendrik Baekelandlaan en Ossebilkstraat. Er geldt een tonnagebeperking in de Hendrik Baekelandlaan maar lokaal vrachtverkeer (<3,5 ton) kan door. Zwaar verkeer (>3,5 ton) moet omrijden via de Torhoutsesteenweg (N32), Noordlaan (R34) en Oostendestraat (N33). Op het kerkplein installeert de aannemer een werfzone waardoor er tijdelijk 8 parkeerplaatsen worden ingenomen.
Alle info vind je hier.
Met Hoppin stimuleert Vlaanderen de modal shift: de overstap van de wagen als belangrijkste vervoermiddel naar meer duurzame mobiliteit zoals stappen, fietsen, deelmobiliteit en openbaar vervoer, of een combinatie daarvan. Vlaanderen investeert daarom in voldoende mobiliteitsaanbod, in veilige (fiets)infrastructuur en in Hoppinpunten waar de reiziger vlot van het ene op het andere vervoermiddel overstapt. Zo wil Vlaanderen een antwoord bieden op de maatschappelijke uitdagingen zoals luchtvervuiling en files, en inzetten op de leefbaarheid en bereikbaarheid van onze steden en gemeenten. Hoppin wil iedereen die zich in Vlaanderen verplaatst, zowel professioneel als in de vrije tijd, inspireren en verleiden om zijn mobiliteitsgedrag in vraag te stellen. Daarom gidst Hoppin de Vlaming doorheen duurzame mobiliteitsoplossingen en –initiatieven, zowel van de overheid als van private partners. Alle info op hoppin.be.